new-arrivals-arrow
KONTAKT &
ZPĚTNÁ VAZBA
Abychom zlepšili Váš zážitek při nakupování, používáme soubory cookies. Pokud si budete dále prohlížet naše stránky, přijmete zásady používání cookies. Číst dál
9393-image-blog-sustainable-archroma-kw15

Barvy EarthColors® od společnosti Archroma: Méně odpadu, více stylu


Od této chvíle používáme v našich kolekcích barvy EarthColors® od společnosti Archroma. Jsou to barvy, které pocházejí z přírody a proto zajistí, že se při barvení spotřebuje méně zdrojů. Tyto barvy na textil se získávají z nejedlých odpadů ze zemědělského nebo rostlinného průmyslu. Patří sem například listy, slupky nebo skořápky ořechů. Zároveň se díky plně sledovatelné technologii EarthColors® snižuje spotřeba vody a energie. Skutečnost, že se průmyslový odpad nelikviduje, ale dále zpracovává, přispívá k cirkulární ekonomice. Je to dobré pro životní prostředí a navíc to i fantasticky vypadá. Každý model je unikát – stejně jako vy!
 

9393-image-blog-sustainable-better-denim-kw17


Better Denim – lepší denim


To, že milujeme denim, není žádným tajemstvím. Proto s každými novými džínami pracujeme na tom, aby naše denimová nabídka byla ještě lepší. Lepší pro nás znamená udržitelnější. Tedy více bio bavlny, více recyklovaných vláken a menší spotřeba vody, energie a chemických látek během výroby.

Prohlédnout modely
 

9393-image-blog-sustainable-vegan-peta-kw16


Veganské produkty & Certifikace PeTA


Zajímá vás ještě více veganských alternativ? You asked, we listened! Stále více našich zákazníků se rozhoduje pro veganský životní styl a přejí si produkty zcela bez živočišných složek nejen ve stravě, ale také v oblasti módy. Proto neustále rozšiřujeme naši nabídku doplňků o veganské alternativy, které jsou certifikovány společností PeTA. 
 

K veganským modelům

9393-image-blog-sustainable-tierwohl-kw14


Žádné kompromisy co se týče dobrých životních podmínek pro zvířata!

Na naše výrobky používáme i materiály živočišného původu. A abyste si opravdu mohli užít krásně měkký kašmír nebo vysoce kvalitní kůži, je pro nás zcela zásadní, aby se se všemi zvířaty v naší výrobě zacházelo s respektem a v souladu s tzv. pěti svobodami Rady pro ochranu hospodářských zvířat (FAWC). Nepoužíváme kožešiny ani různé druhy vlny, u kterých nelze zaručit, že je se zvířaty dobře zacházeno, nebo je nebudeme používat do té doby, dokud nebudou existovat dobré standardy a větší transparentnost. 

Přečíst si víc
https://www.esprit.com/en/company/sustainability/design-smart/animal-welfare

9393-image-blog-sustainable-mitarbeiter-kw13


Kde začíná udržitelnost u značky Esprit? U zaměstnanců.


O udržitelnosti hovoří všichni, spousta lidí chce něco změnit. Ne každý ale ví, jak téma udržitelnost vlastně realizovat v každodenním životě. Myslíme si, že nejlepší je učit se od sebe navzájem. Proto teď máme v naší centrále v Ratingenu tzv. zelenou zeď. Na ni může každý zaměstnanec společnosti Esprit napsat své tipy, triky a nápady, jak pro něj udržitelnost funguje v praxi. Můžeme se tak jednoduše inspirovat navzájem a krok za krokem žít udržitelněji a uvědoměleji.
 

06_Asset


Green Delivery – zasíláme uhlíkově neutrálním způsobem

Chceme vám nejen nabízet udržitelné produkty, ale také zajistit, aby k vám požadované kousky dorazily co nejekologičtějším způsobem. Provozujeme proto vlastní sklady v Evropě a Asii. Můžeme tak i jako mezinárodní společnost udržet přepravní trasy relativně krátké. Kromě toho posíláme vše, co opouští náš sklad, klimaticky neutrálním způsobem. Co to znamená? Emise, které vznikají během cesty našich produktů k vám, zase kompenzujeme např. pomocí projektů v oblasti životního prostředí a zalesňování.

9318-image-blog-cradle-to-cradle-2


Cradle to Cradle
 

Jako produktový standard jsme u nás zavedli certifikaci podle Cradle to Cradle Certified® Gold. Pokud je to možné, pracuje se zde pouze s materiály, které jsou neškodné pro zdraví a životní prostředí. To znamená také zodpovědné nakládání s chemikáliemi, ale také se zdroji, jako je voda a energie, téměř žádný odpad a samozřejmě dobré sociální podmínky pro všechny, kdo se podílejí na výrobě našich výrobků.

Cíl do roku 2021: 50 % našeho denimu s certifikátem Cradle to Cradle Certified®Gold.

9237-image-blog-bericht-goodbye-plastic-update-bild


Sbohem, plasty!

Společnost Esprit je bezplastovou zónou. Něco na pití se u nás samozřejmě i tak najde, jen každý zaměstnanec dostal z vedení firmy svoji vlastní pěknou skleněnou lahev. Tu si pak může v našich výdejnících vody a pítkách neustále doplňovat.

9237-image-blog-bericht-nachhaltig-waschen-bild


Perete již udržitelným způsobem?


Správné praní místo rychlé likvidace! Abyste se ze svých oblíbených kousků mohli radovat co nejdéle, uvádíme zde všechna Ano a Ne na téma péče o oděvy. Krok za krokem vám objasníme, jak lze prádlo udržitelněji prát, sušit a žehlit. Protože pozitivní vliv na životní prostřední mají i drobnosti, například nižší teploty při praní vedou k nižší spotřebě energie. 
 

PODÍVAT SE NA TIPY


 

ECOSIA


Zelený webový vyhledávač 


Přešli jsme – a sice na více stromů a nulové CO2. V sídle naší společnosti v německém Ratingenu nyní zaměstnanci Espritu používají při surfování na internetu prohlížeč Ecosia. Tento bezplatný, ekologický prohlížeč používá svoje příjmy na projekty obnovy lesů po celém světě. Zasazeno již bylo přes 85 milionů stromů. A protože prohlížeče používáme všichni každý den, proč nezvolit takový, díky kterému se mimo to sázejí i stromy. 

PODÍVEJTE SE
 

9237-image-blog-bericht-gruene-kantine-bild


Dobrou chuť v zelené kantýně 


I v naší kantýně řešíme udržitelnost. Důraz klademe na bio zeleninu a ovoce, mléčné produkty a maso. Naším cílem je poskytovat stále více bio potravin: v nadcházejících letech chceme dosáhnout jejich podílu ve výši 90 % až 100 %. Naše zasazení o udržitelnost je patrné také při plánování menu v konceptu nulových odpadů. Zbytky se u nás nevyhazují, ale zahrneme je do nabídky na další den.
 

9237-image-blog-bericht-papierfrei-bild


Náš cíl: co nejméně papíru 


Je to jen jeden list papíru! Opravdu? Když si přibližně 6 500 zaměstnanců na celém světě nechá každý měsíc poslat domů svoji výplatní pásku, nezůstane jen u jednoho listu papíru. Vždy se snažíme vidět celek – a proto jsme se rozhodli pro digitální verzi zcela bez papírů. Ušetříme tak každý měsíc opravdu velké množství papíru a hodně CO2. 
 

  • NEJVĚTŠÍ VÝBĚR ZNAČKY ESPRIT NA SVĚTĚ
  • Zaslání pouze 29 Kč
  • PLATBA NA DOBÍRKU
  • Bezplatné vrácení zboží
  • ESPRIT Friends (3% bonus)