Naše motto? Do good. Feel good. 

Naše zásady jsou pro nás velmi důležité, & proto podle nich také žijeme!
Doufáme, že vás budeme inspirovat k tomu, abychom společně každý den měnili svět k lepšímu! 

Veganské produkty a certifikace PeTA

Více veganských alternativ? Žádali jste o ně, my jsme poslechli!
Stále více našich zákazníků se rozhoduje pro veganský životní styl a přejí si produkty zcela bez živočišných složek nejen ve stravě, ale také v oblasti módy.
Proto neustále rozšiřujeme naši nabídku doplňků o veganské alternativy, které jsou certifikovány společností PeTA. 

Žádné kompromisy co se týče dobrých životních podmínek pro zvířata!

Na naše výrobky používáme i materiály živočišného původu. A abyste si opravdu mohli užít krásně měkký kašmír nebo vysoce kvalitní kůži, je pro nás zcela zásadní, aby se se všemi zvířaty v naší výrobě zacházelo s respektem a v souladu s tzv. pěti svobodami Rady pro ochranu hospodářských zvířat (FAWC).
Nepoužíváme kožešiny ani různé druhy vlny, u kterých nelze zaručit, že je se zvířaty dobře zacházeno, nebo je nebudeme používat do té doby, dokud nebudou existovat dobré standardy a větší transparentnost.
 

IMG_0013 (1)

Kde začíná udržitelnost u značky Esprit? U zaměstnanců.

O udržitelnosti hovoří všichni, spousta lidí chce něco změnit. Ne každý ale ví, jak téma udržitelnost vlastně realizovat v každodenním životě.
Myslíme si, že nejlepší je učit se od sebe navzájem. Proto teď máme v naší centrále v Ratingenu tzv. zelenou zeď.
Na ni může každý zaměstnanec společnosti Esprit napsat své tipy, triky a nápady, jak pro něj udržitelnost funguje v praxi. Můžeme se tak jednoduše inspirovat navzájem a krok za krokem žít udržitelněji a uvědoměleji. 

Hero_Product_CradletoCradle_CMS_v2

Certifikace Cradle to Cradle

Jako produktový standard jsme u nás zavedli certifikaci podle Cradle to Cradle Certified® Gold. Pokud je to možné, pracuje se zde pouze s materiály, které jsou neškodné pro zdraví a životní prostředí.
To znamená také zodpovědné nakládání s chemikáliemi, ale také se zdroji, jako je voda a energie, téměř žádný odpad a samozřejmě dobré sociální podmínky pro všechny, kdo se podílejí na výrobě našich výrobků. 
Cíl do roku 2021: 50 % našeho denimu s certifikátem Cradle to Cradle Certified®Gold. 

Esprit Flasche 2

Sbohem, plasty!

Společnost Esprit je bezplastovou zónou. Něco na pití se u nás samozřejmě i tak najde, jen každý zaměstnanec dostal z vedení firmy svoji vlastní pěknou skleněnou lahev. Tu si pak může v našich výdejnících vody a pítkách neustále doplňovat. 

piled-of-folded-textiles-1937336

Perete již udržitelným způsobem?

Správné praní místo rychlé likvidace! Abyste se ze svých oblíbených kousků mohli radovat co nejdéle, uvádíme zde všechna Ano & Ne na téma péče o oděvy.
Krok za krokem vám objasníme, jak lze prádlo udržitelněji prát, sušit a žehlit.
Protože pozitivní vliv na životní prostřední mají i drobnosti, například nižší teploty při praní vedou k nižší spotřebě energie. 

mail backgorund

Náš cíl: co nejméně papíru

Je to jen jeden list papíru! Opravdu? Když si přibližně 6 500 zaměstnanců na celém světě nechá každý měsíc poslat domů svoji výplatní pásku, nezůstane jen u jednoho listu papíru. Vždy se snažíme vidět celek – a proto jsme se rozhodli pro digitální verzi zcela bez papírů. Ušetříme tak každý měsíc opravdu velké množství papíru a hodně CO2.

kantine light

Dobrou chuť v zelené kantýně

I v naší kantýně řešíme udržitelnost. Důraz klademe na bio zeleninu a ovoce, mléčné produkty a maso. Naším cílem je poskytovat stále více bio potravin: v nadcházejících letech chceme dosáhnout jejich podílu ve výši 90 % až 100 %.
Naše zasazení o udržitelnost je patrné také při plánování menu v konceptu nulových odpadů.
Zbytky se u nás nevyhazují, ale zahrneme je do nabídky na další den. 

Sustainable Blog Ecosia

Zelený webový vyhledávač

Přešli jsme jinam – a sice na více stromů a nulové CO2. V sídle naší společnosti v německém Ratingenu nyní zaměstnanci Espritu používají při surfování na internetu prohlížeč Ecosia. Tento bezplatný, ekologický prohlížeč používá svoje příjmy na projekty obnovy lesů po celém světě.
Zasazeno již bylo přes 85 milionů stromů. A protože prohlížeče používáme všichni každý den, proč nezvolit takový, díky kterému se mimo to sázejí i stromy.  

PODÍVEJTE SE 

06_Asset

Green Delivery – zasíláme uhlíkově neutrálním způsobem

Chceme vám nejen nabízet udržitelné produkty, ale také zajistit, aby k vám požadované kousky dorazily co nejekologičtějším způsobem. Provozujeme proto vlastní sklady v Evropě a Asii. Můžeme tak i jako mezinárodní společnost udržet přepravní trasy relativně krátké.
Kromě toho posíláme vše, co opouští náš sklad, klimaticky neutrálním způsobem. Co to znamená?
Emise, které vznikají během cesty našich produktů k vám, zase kompenzujeme např. pomocí projektů v oblasti životního prostředí a zalesňování. 

Náš servis pro vás

Esprit to go

Stáhněte si novou aplikaci a užijte si všechny výhody.

Slevový kupon 250 Kč

Staňte se členem Esprit & užijte si spoustu výhod.

Tohle potěší každého!

S naší dárkovou kartou získáte vždycky vhodný dárek.

Naše služby pro vás

Esprit to go

Stáhněte si novou aplikaci a užijte si všechny výhody.

Slevový kupon 250 Kč

Staňte se členem Esprit & užijte si spoustu výhod.

Tohle potěší každého!

S naší dárkovou kartou získáte vždycky vhodný dárek.