new-arrivals-arrow
KONTAKT &
ZPĚTNÁ VAZBA
Abychom zlepšili Váš zážitek při nakupování, používáme soubory cookies. Pokud si budete dále prohlížet naše stránky, přijmete zásady používání cookies. Číst dál
9455-image-esprit-magazin-pflege-guide-washkorb

Vaše pračka potřebuje správné nastavení

Pokud už je praní opravdu nezbytné, pak perte při co nejnižší teplotě a pračku dobře zaplňte. Spotřebujete tak méně energie (a ušetříte za elektřinu). Menší skvrny se dají skvěle ošetřit také ručně.

Má vaše pračka ekologické nastavení? Super! Pak ho používejte. Praní sice trvá většinou o něco déle, ale zase šetří energii a je ekologičtější. Případně můžete vždy používat program s nízkou teplotou. Pokud chcete udělat něco dobrého pro životní prostředí, pak pokud možno nepoužívejte sušičku prádla. Spotřebovává neuvěřitelné množství energie. Bez sušičky to u vás prostě nejde? Pak prádlo nechejte odstředit při 1600 otáčkách. Z oblečení se odstředí více vody a uspoříte elektřinu v sušičce.


9455-image-esprit-magazin-pflege-guide-mikroplastic

Mikroplasty? Ne, díky!

Nejen prací prostředek, ale také samotné oblečení zanechává při každém praní zbytky, které se dostávají do podzemních vod, neboť látky z umělých vláken při praní odlučují mikroskopicky malá mikrovlákna. Aby se tyto tak zvané mikroplasty nedostávaly do environmentálního oběhu, doporučujeme vám používat speciální pytlíček na praní prádla, jehož materiál s velmi jemnými póry funguje jako filtr.

9258-image-esprit-magazin-waschen-denim

DENIM DENIM DENIM

Tmavé džíny pouští vždy při prvním nošení a praní barvu. V žádném případě by tedy neměly přijít do kontaktu se světlými modely.
Pro co nejlepší zachování barvy obraťte svoje oblíbené kousky před praním naruby.
Náš tip: Místo praní džínsů v pračce je můžete jednoduše vložit na 24 hodin do mrazničky – na skvrny to samozřejmě nepomůže, ale džíny jsou pak zase pěkně svěží. 

KOUPIT DŽÍNY

9258-image-esprit-magazin-waschen-waschmittel

Používejte správný prací prostředek

Obecně platí: Prášek a tablety zatěžují životní prostředí méně než tekutý prací prostředek. Protože tekuté prací prostředky mají vyšší obsah tenzidů a představují větší zátěž pro čistírny odpadních vod. Ideální jsou prací prostředky, které neobsahují žádná barviva ani další konzervační látky, vyčistí prádlo také při nižších teplotách a jsou recyklovatelné – nebo se již prodávají v recyklovaných obalech. Kromě toho by se mělo s pracím prostředkem vždy šetřit: postačí malé množství. 
 

9258-image-esprit-magazin-waschen-zu-oft

Neperte příliš často!

Pravdou bohužel je: nejrychleji zkrátíte životnost oblečení pračkou. Spoustě tkanin totiž časté praní nesvědčí. Mnohem šetrnější postup: každý den oděvy dobře vyvětrejte, to většinou stačí, abyste ušetřili jedno praní. Navíc perte v co nejvyšší míře ve studené vodě, to je obzvláště pro umělá vlákna a vlnu lepší. 
 

  • NEJVĚTŠÍ VÝBĚR ZNAČKY ESPRIT NA SVĚTĚ
  • Zaslání pouze 29 Kč
  • PLATBA NA DOBÍRKU
  • Bezplatné vrácení zboží
  • ESPRIT Friends (3% bonus)