new-arrivals-arrow
KONTAKT &
ZPĚTNÁ VAZBA
Abychom zlepšili Váš zážitek při nakupování, používáme soubory cookies. Pokud si budete dále prohlížet naše stránky, přijmete zásady používání cookies. Číst dál
9258-image-esprit-magazin-pflege-schrank

Pořádek v šatníku

Podle studií nosíme pouze 20 % našeho šatníku! Proto díky pravidelnému vyklízení získáte přehled, které oděvy jste si již dlouho neoblékla. Roztřídění věnujte čas, protože nejefektivnější je, když šatník jednou kompletně vyklidíte a pak jednotlivě proberete každý kus oděvu. Jeden úklid přece nemůže uškodit, že? Začněte ukládáním nejoblíbenějších kousků ve výši očí. Oblečení neukládejte příliš vysoko a méně nošené modely umístěte dozadu. Když budete mít dobrý přehled, ráno rychleji najdete vhodný outfit. Sezónní oděvy odložte pokud možno pryč, protože kdo by potřeboval zimní kabát v létě?

Tip: Všechna ramínka natočte otvorem do stejného směru. U oděvu, který si obléknete, pak otočte ramínko naopak. Nejsou některá ramínka po půl roce ještě stále otočená? Tak tyto modely jste na sobě už dlouho neměla, to vám určitě pomůže při příštím velkém třídění.

9258-image-esprit-magazin-pflege-lagerung

Záleží na uložení

Aby si vaše oděvy dlouho zachovali svoji formu, je důležité je správně ukládat. Je třeba přirozeně vědět jak. Zde platí jednoduché základní pravidlo: vlna se skládá, všechny ostatní materiály raději visí na ramínku. 
Protože je vlna relativně těžká a nestabilní, pletené pulovry by se na ramínku vytáhly a časem by vytvořily nepěkné boule. Lehké šaty a jemné halenky se naopak rychle zmačkají, když na ramínku nevisí. 
 

9358-image-esprit-magazin-pflege-linen

Len

Dobré novinky! Správná péče o oblíbené lněné modely je snadnější, než si můžete myslet. Tato silná přírodní vlákna se mohou zpočátku zdát trochu drsná, ale každým praním se změkčují. Na co je třeba dávat pozor:

používejte pokud možno jemný prací prostředek bez bělicích přísad a zvolte šetrný prací program při nízké teplotě. Nechejte krátce ždímat při nízkých otáčkách a zavěste, když je látka ještě trochu vlhká, protože len potřebuje při sušení zbytkovou vlhkost. Pokud se látka trochu srazila, lze to zcela jednoduše napravit žehlením. Nezapomeňte ale: i nyní by látka měla být ještě trochu vlhká.

9258-image-esprit-magazin-pflege-motten

Vy vs. moli

Jak zabezpečit šatní skříň před útoky protivných molů? Doporučujeme jeden nebo dva malé pytlíčky s levandulí vložit mezi oblečení nebo jednoduše zavěsit do skříně. Molům se její vůně vůbec nelíbí – a oblíbené oděvy jsou tak chráněné před dírkami. 
 

9258-image-esprit-magazin-pflege-motten

Jak udržet kožené doplňky ve formě

Z kabelek a bot z kvalitní kůže se chcete přirozeně těšit co nejdéle. Ke každé základní péči proto patří impregnace. I přesto se kožené doplňky při častém používání rychle deformují. Kabelky proto vždy řádně zavěste a na boty používejte napínáky. Kabelky můžete také vycpat papírem a v ideálním případě je uložit do látkového pytlíku. Zůstanou tak dlouho v dobré formě.

PŘEJÍT NA KABELKY  KOUPIT BOTY

  • NEJVĚTŠÍ VÝBĚR ZNAČKY ESPRIT NA SVĚTĚ
  • Zaslání pouze 29 Kč
  • PLATBA NA DOBÍRKU
  • Bezplatné vrácení zboží
  • ESPRIT Friends (3% bonus)